RJUG #31 “Systemy rozproszone – między stage a produkcją” by Jakub Kubryński

header_RJUG_#31-min
Date
10.03.2021 at 19:00 GMT+1
Event website
Registration
Closed
Language
Polish

Łatwo jest napisać PoC systemu rozproszonego, ale wdrożenie i utrzymanie tego na produkcji to już inna bajka. Utrzymywalność i odporność w systemach rozproszonych, a już szczególnie popularnej obecnie architekturze mikroserwisowej jest zagadnieniem wyjątkowo złożonym. Podczas prezentacji przyjrzymy się typowym pułapkom tworzącym lukę między „powinno działać” a „działa”. Porozmawiamy również o kosztach, które niesie ze sobą najsłynniejsza (przynajmniej na konferencjach) architektura.

Jakub Kubryński – Od blisko 30 lat pasjonuję się programowaniem. Zaczynałem już jako kilkuletnie dziecko, pisząc przy udziale Taty w Fortranie 77 proste programy pomagające mi w lekcjach – jak choćby w liczeniu „słupków” na matematykę 😉 Ponad 15 lat temu moja pasja przerodziła się w zawód, z którym jestem związany do dziś. Początkowo jako programista, później projektant i architekt, team leader i manager aż do trenera, konsultanta i przedsiębiorcy rozwijającego własną firmę i produkt Devskiller.com.

Od wielu lat skupiam się na architekturze systemów rozproszonych i optymalizacji procesów wytwarzania oprogramowania, starając się wszystko robić szybciej, wydajniej i efektywniej. Zajmuję się doradztwem strategicznym oraz audytowaniem procesów IT.

Written by

Jakub Lange
Jakub Lange Mar 8, 2021