Kraków IoT #07: Smart Home Hands-On

header_IoT_#7-min
Date
03.09.2020 at 18:00 CEST
Event website
Registration
Closed
Language
Polish

This time you can join IoT focusing on Smart Home solutions.

[Event is conducted in Polish]

 

Temat #1: Smart Home Hands-On: Zmiana oprogramowania na Tasmota, na przykładzie urządzeń Sonoff

Tematem prelekcji będzie praktyczne, szczegółowe przedstawienie procesu zmiany oprogramowania w urządzeniach Sonoff. Rozpocznę od zaprezentowania sprzętu i zainstalowania odpowiednich narzędzi. Potem przejdę przez proces zmiany oprogramowania, aż do końcowej konfiguracji urządzenia po zakończeniu całego procesu.

Arkadiusz Głuszyk – Senior Software Engineer / Team Leader projektu Nexelem w VirtusLab. Pasjonat nowoczesnych technologii i IoT, które implementuje w pracy zawodowej i hobbystycznych projektach. Próbuje łączyć dziedziny elektroniki, programowania, DevOps w celu kompleksowego rozwiązywania rzeczywistych problemów.

Temat #2: Wyklikaj automatyzację domu – Wprowadzenie do systemu Node-RED

Prezentacja będzie poświęcona możliwościom systemu node-RED w automatyce domowej. Umożliwia on uzytkownikowi tworzenie konfigurowalnych reguł automatyzacji a przy tym nie wymaga umiejętności programistycznych, wszystko można dosłownie wyklikać. Następnie opowiem o tym jak wygląda pierwsza konfiguracja, oraz późniejsze ustawianie obsługi urządzeń takich jak inteligentne żarówki i włączniki. Na koniec pokażę jak bardzo można rozbudować taką automatyzację.

Kuba “bell” Kowalik – na co dzień zajmuje się administrowaniem serwerami, zarządzaniem infrastrukturą w chmurze i utrzymaniem aplikacji webowych, pracując zgodnie z metodologią DevOps. Hobbystycznie zajmuje się edukacją, szeroko pojętą elektroniką i tworzeniem rzeczy i urządzeń, działając w fundacji Hackerspace Kraków.

Sponsorem założycielskim grupy IoT Kraków jest VirtusLab – virtuslab.com

Written by

Natalia Romanowska
Natalia Romanowska Nov 5, 2020