KJUG #44 Pierwsze kroki w Cloud Engineering – dyskusja

kielce_meetup-cover-min
Date
18.11.2021 at 18:00 GMT+2
Venue
Garaż, Kielce
Registration
Closed
Language
Polish

Dzięki gościnności KJUG, zapraszamy na panel dyskusyjny ‘Jak postawić pierwsze kroki w Cloud Engineering’.

Podobna dyskusja organizowana przez grupę Krakow Cloud Native odbyła się już z powodzeniem w Krakowie i Rzeszowie, przyszedł czas na Kielce. Spotkamy się już w czwartek, 18. listopada w barze Garaż.

Porozmawiamy między innymi o tym skąd wziął się Cloud Engineering, na czym polega, jakie umiejętności i predyspozycje są kluczowe aby móc realizować się w tej dziedzinie. Spytamy zaproszonych panelistów jak wyglądały ich pierwsze kroki i jak planują rozwijać się w przyszłości.

Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do rozpoczynających swoją drogę w IT, oraz osób doświadczonych w innych dziedzinach chcących spróbować swoich sił w tym obszarze.

Po panelu zapraszamy na networking przy piwie. 🍻

Start: 18:00

Paneliści:

🎙️ Wojciech Kocjan (Platform Engineer | InfluxData)

Wojciech pracuje obecnie w InfluxData, gdzie zajmuje się DevOps – CI/CD, automatyzacją procesów dla InfluxDB Cloud w różnych chmurach publicznych oraz wielu regionach oraz ulotnych środowisk testowych. 10 lat doświadczenia z budowaniem rozwiązań na bazie chmur publicznych. Pracował z oprogramowaniem Open Source przez ponad 10 lat jako developer, team leader oraz architekt. Większość jeog kariery skupia się na startupach, gdzie pomaga w automatyzacji, CI / CD oraz automatyzacji.

🎙️ Mateusz Kajzik (Software Engineer Intern | VirtusLab)

Mateusz to inżynier informatyki z PŚK, członek koła naukowego XOR. Przed wejściem w świat Cloud, interesował się gamedevem. Aktualnie pracuje nad rozwojem projektu Operator Service for Jenkins. Chciałby zautomatyzować wszystko co tylko się da.

🎙️ Jakub Al-Khalili | Junior Cloud Engineer | VirtusLab)

Student informatyki na Politechnice Świętokrzyskiej. Prezes zarządu koła naukowego XOR. W dni tygodnia Cloud Engineer i DevOps, a weekendowo pisze aplikacje w Scala lub Go. W wolnych chwilach gra w golfa i pokera.

Host:

🎙️ Szymon Fugas (Software Engineer Intern | VirtusLab)

Szymon to inżynier informatyki z AGH, student japonistyki na UJ, członek IAESTE AGH i koła naukowego AI Lab. Karierę zaczynał rozwijając produkty do monitorowania serwerów i aplikacji webowych, później aplikację do harmonogramowania pracy pielęgniarek. Obecnie pracuje nad Operator Service for Jenkins – rozwiązaniem cloud native zarządzającym Jenkinsem na Kubernetesie. Entuzjasta automatyzacji i open source.

________________________
Partnerzy:

VirtusLab
Junior Jobs Only
Koło Naukowe XOR

Written by

Ula Cempura
Ula Cempura Nov 17, 2021