Inspiring Women in IT by Sphere.it

fb_event_cover_women
Date
16.03.2022 at 18:00 GMT+2
Venue
Hevre, Kraków
Registration
Closed
Language
Polish
Mówi się, że w świecie technologii brakuje dla kobiet wzorów do naśladowania, historii, które mogłyby zainspirować młodsze pokolenia do wkroczenia w IT lub bardziej pewnego dążenia do wysokich stanowisk. Z okazji Dnia Kobiet chcemy przedstawić Wam histore naszych bohaterek: liderek, managerek, mentorek – kobiet, które odniosły sukces w branży IT. Zainspiruj się wraz z nami!

Karolina Wasielewska – dziennikarka i autorka bloga “Girls Gone Tech”. W swojej najnowszej książce “Cyfrodziewczyny” przypomina (a bardziej uświadamia), że pionierkami informatyki w Polsce były kobiety. Podczas naszego wydarzenia Karolina przedstawi sylwetki polskich programistek z czasów PRL, a także porozmawia z naszymi trzema prelegentkami o ich współczesnych historiach sukcesu w świecie IT.

Anita Warkiewicz – Pani Managerka związana z IT, głównie w rolach Project Managerki, Agile Coachyni, w tym momencie Transformation Managerki @ Allegro – uwielbia zarządzanie, szczególnie ludźmi i projektami, czym zajmuje się od 2014 roku. Fascynują ją zespoły, zwinne podejście do zarządzania i podważanie statusu quo. Dużą wartość znajduje w dzieleniu się wiedzą, dlatego jest mentorką w programie Tech Leaders, nagrywa podcast ledelse oraz rozkręca bloga – Pani Managerka. Mocno identyfikuje się ze swoimi top 5 talentów Gallupa: Significance, Positivity, Activator, Command, Input.

Dominika Glazer– Senior Product Manager @ VirtusLab – z wykształcenia oraz zamiłowania – historyk, profesjonalnie – managerka. W branży IT od 2016 roku, zarządzała projektami, produktami i zespołami. Obecnie jako Senior Product Manager w VirtusLab koordynuje pracę zespołu produktowego i rozwija wizję produktu opierającego się na jednym z paliw napędzających współczesne systemy biznesowe jakim są dane.

Agnieszka Lasyk– Director of Engineering @ Schibsted – doświadczona managerka, od prawie 10 lat w branży IT. Pasjonatka usprawniania procesów, dobrego feedbacku i bezpieczeństwa psychologicznego w organizacji. Leaderka-mentorka, która w ramach różnych inicjatyw pomaga kobietom wejść w branżę technologiczną.

środa, 16.03.2022 | 18:00 | HEVRE, KRAKÓW
Plan wydarzenia

✨18:00 Rozpoczęcie spotkania – historie “Cyfrodziewczyn”

✨18:20 Prezentacje prelegentek

✨20:00 Panel dyskusyjny (host – Karolina Wasielewska)

Dołącz do wydarzenia i zainspiruj się! #girlspower

 

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Written by

Ula Cempura
Ula Cempura Feb 22, 2022