BUGinnings in IT #4

fb event cover
Date
25.04.2022 at 18:00 GMT+2
Venue
Biała Małpa, Katowice
Registration
Closed
Language
Polish

BUGinnings in IT #4

Kolejne spotkanie z serii BUGinnings in IT organizowane przez Sphere.it już niebawem! Tym razem zapraszamy do Katowic, gdzie będziemy mogli usłyszeć o tym jak rozwinąć skrzydła w IT, o istocie job shadowing’u, a także poznać 4 lekcje z kariery jednego z naszych prelegentów.

Tym razem naszymi gośćmi będą:

Agenda

🎙️ 18:00 – Start

🎙️ 18:15 – Jak rozwinąć skrzydła w IT? Praktyki samorozwoju, które możesz zacząć stosować już dziś – Kamil Duda

Branża IT nieustannie i w błyskawicznym tempie podąża do przodu. Zmieniają się potrzeby rynku, topowe technologie i narzędzia. Aby być konkurencyjnym na rynku pracy oraz piąć się po szczeblach swojej wymarzonej kariery, powinniśmy koniecznie zadbać o swój rozwój zawodowy. Jak za tym wszystkim nadążyć? Od czego zacząć i jak się za to zabrać? Co ma wspólnego programista z lekarzem i prawnikiem?

Podczas mojej prezentacji odpowiem na te i inne pytania przybliżając sprawdzone, praktycznie i proste sposoby na samorozwój i przyspieszenie swojej kariery programisty. Zapraszam!

🎙️ 18:50 – Stań się cieniem i rzuć nowe światło na Twoją karierę! – Kamila Gawrońska

Pierwsza praca jednoznacznie kojarzy Ci się z nauką, uczysz się zazwyczaj od starszych stażem kolegów, obserwując ich typowy dzień pracy. Jednak job shadowing, śledzenie, bycie cieniem nie przydaje się tylko na początku kariery. Jeżeli chociaż raz miałaś/miałeś ochotę zmienić projekt to z pewnością znasz to uczucie kiedy ogrom niewiadomych kurczowo trzyma Cię przy dobrze znanym środowisku. Nowe światło na pojawiające się niewiadome może przynieść cień, którym musisz stać się na krótką chwilę, żeby rozwiązać równanie z wieloma niewiadomymi.

W trakcie prezentacji przejdziemy razem przez różne etapy kariery w IT, bazując na realnych przykładach, opowiem Ci, w jaki sposób bycie cieniem pomaga się rozwinąć inżynierom i zespołom developerskim.

🎙️ 19:30 – Tam i z powrotem: 4 lekcje z kariery od produktu do software house’u – Michał Nieć

Komputery to moja pasja od najmłodszych lat. Pierwszą pracę jako programista udało mi zdobyć już kiedy byłem w liceum. W prezentacji przytaczam 4 ciekawe epizody z mojej wczesnej kariery jako inżyniera oprogramowania, które ułatwiły mi podjęcie ważnych decyzji, zrozumienie firm technologicznych i ścieżek kariery, które oferują.

🎙️ 20:00 Networking

Data: Czwartek, 25.04.22, start: 18:00 ⏰

Miejsce: Biała Małpa, Katowice 📍

 

Wprowadzamy bilety za symboliczną opłatą, abyśmy byli w stanie określić ile osób zjawi się na miejscu. Równowartość biletu będzie do odbioru przy barze w dniu wydarzenia. 🥂

Written by

Ula Cempura
Ula Cempura Feb 22, 2022